65.4 F
Lincoln City
Thursday, August 5, 2021

Local youngsters put best foot forward in middle school state championships

Kris Cabal, Cameron Trowbridge, Bryce Storms and Ava Zalewski represented Taft High 7-12 Sunday in the 3,000-meter Super Champs category of the PDXC State Middle School Championship at Western Oregon University Ash Creek Preserve in Monmouth.

Boys

3,000 Meters Super Champs

1. 7 Josiah Tostenson 10:01.70
Scenic
2. 8 Owen Wark 10:11.40
Duniway
3. 8 Ravi Guerrero 10:12.30
Ashland
4. 8 Mathew Resnik 10:19.00
Calapooia
5. 11-12 Matthew Wroblewski 10:21.60
Bowerman Track
6. 13-14 Zane Moore 10:26.60
Bowerman Track
7. 8 Simon King 10:26.90
Philomath
8. 13-14 Caden Swanson 10:31.60
Teammates Running Club
9. 13-14 Leo Cook 10:32.00
Bowerman Track
10. 8 Jeffrey Hellman 10:32.70
Hanby
11. 11-12 Sam Soto 10:33.10
Whisper Running
12. 7 Gus Blank 10:36.10
Patton
13. 13-14 Nathan Peters 10:39.10
Bowerman Track
14. 7 Zander Campbell 10:42.20
Timber Ridge
15. 8 Logan Puppo 10:45.10
Cleveland Cluster
16. 8 Andy Wintersteen 10:46.20
Astoria
17. 13-14 Samuel Pollock 10:46.90
Whisper Running
18. 13-14 Kyle Kirsch 10:48.20
Central Oregon Runni…
19. 13-14 Ian Bello 10:50.80
Teammates Running Club
20. 8 Jackson Bullock 10:51.80
Hood River Valley
21. 13-14 Degenet Pratt 10:53.60
Whisper Running
22. 7 Keon Preusser 10:55.20
Lincoln Cluster
23. 8 Quentin Nelson 10:55.40
Wilson Cluster
24. 8 James Roehr 10:58.40 Unattached
25. 8 Eli Rolfe 10:59.50
Patton
26. 13-14 Gavin Taylor 10:59.80
Central Oregon Runni…
27. 8 Matthew Rieman 10:59.80
North
28. 7 Canon Winn 11:00.80
Hines
29. 8 Robert Johnston 11:01.10
Timber Ridge
30. 7 Jack Mateja 11:01.20
North
31. 8 Grady Greenwood 11:01.50
Condon
32. 8 Kasen Paolo 11:02.00
Patton
33. 8 Avi Miller 11:03.00
Cheldelin
34. 13-14 Avery Cesar 11:03.30
Teammates Running Club
35. 6 Mason Morical 11:03.30
High Desert
36. 7 Ian Baker 11:03.60
Cheldelin
37. 6 Quin Gohr 11:04.90
Astoria
38. 8 Carter Brown 11:05.50
Harbor Lights
39. 13-14 Dawson Sprinkle 11:06.10
Whisper Running
40. 8 Nathan Glazier 11:06.80
Oregon Track
41. 8 Jacob Bostic 11:08.00
Bowerman Track
42. 6 Nolan Swaim 11:08.30
Catlin Gabel
43. 8 Canyon Lowes 11:09.80
Ashland
44. 8 Noah Cott 11:09.90
Ashland
45. 13-14 Dylan Gill 11:09.90
Beaverton Youth Track
46. 11-12 Luther Brownell 11:10.00
Beaverton Youth Track
47. 7 Jaysen Rodriguez 11:10.20
Hermiston
48. 8 Jackson Rigney 11:10.20
Oregon Episcopal
49. 13-14 Hoby Miller 11:11.10
Beaverton Youth Track
50. 8 Elijah Meek 11:11.20
Duniway
51. 5 Ronan Olson 11:11.60
Bowerman Track
52. 8 Campbell Shaw 11:11.70
Catlin Gabel
53. 7 Cody Pollock 11:12.20
Cheldelin
54. 8 Roman Hernandez 11:12.30
Lincoln Cluster
55. 11-12 Peter Krigbaum 11:12.50
Bowerman Track
56. 8 Maxwell Merrifield 11:12.80
Bowerman Track
57. 13-14 Jacob McManus 11:13.70
Whisper Running
58. 8 Hunter Chalakee 11:13.90
Ashland
59. 13-14 Brady Charon 11:14.10
Teammates Running Club
60. 6 Tucker Hopkins 11:14.40
Scenic
61. 8 Kyle Olson 11:15.00
Bowerman Track
62. 6 Ty Cirino 11:16.50
Talmadge
63. 11-12 Jayden Jones 11:16.70
Whisper Running
64. 8 Oliver Curtis 11:17.90
Linus Pauling
65. 8 Connor Larsen 11:19.30
Inza R. Wood
66. 13-14 Michael Ouellette … 11:21.10
Whisper Running
67. 8 Owen Williams 11:23.50
Astoria
68. 6 Winston Carmichael 11:25.10
Pacific Crest
69. 8 Emil Nelson 11:25.80
Franklin Cluster
70. 7 Nathaniel Rumberger 11:27.00
Grant Cluster
71. 7 Warwick Bushnell 11:27.60
Philomath
72. 11-12 Colton Worley 11:28.40
Sun City
73. 6 William Laman 11:28.80
Astoria
74. 5 Austin Kruse 11:28.90
Bowerman Track
75. 7 Logan King 11:30.00
Hood River Valley
76. 7 Cole Fiegener 11:30.70
Linus Pauling
77. 7 Walker Steele 11:30.70
Astoria
78. 13-14 Zayeed Saffat 11:30.80
Teammates Running Club
79. 8 Kaden Carlson 11:31.10
Patton
80. 6 Grady Gilkey 11:33.80
Grant Cluster
81. 7 Nathan Sheley 11:33.90
Oregon Track
82. 13-14 Cohen Thomas 11:35.20
Whisper Running
83. 7 Max Borgmeier 11:35.90
Wilson Cluster
84. 8 Simon Walsh 11:37.60
Wilson Cluster
85. 8 Joe Parmigiani 11:37.90
Linus Pauling
86. 11-12 Lucas Satterlee 11:38.10
Beaverton Youth Track
87. 13-14 Grayson Caldwell 11:39.20
Whisper Running
88. 8 Jose Garcia 11:39.50
Patton
89. 7 Cole Affolter 11:40.30
Tillamook
90. 13-14 Liam Churchman 11:40.50
Whisper Running
91. 6 Max Jewett 11:41.30
Bowerman Track
92. 7 Amani Denver 11:43.20
Cheldelin
93. 7 Truman Swartzfager 11:44.30
Talmadge
94. 8 Samuel King 11:45.50
Patton
95. 7 Wyatt Kuchta 11:45.80
Duniway
96. 8 Eamon Whitten 11:45.90
Lincoln Cluster
97. 6 Sebastian Raab 11:47.80
Lincoln Cluster
98. 8 Alleck Norland 11:48.10
Linus Pauling
99. 8 Hap Freres 11:48.20
Abiqua
100. 6 Charles Neuner 11:48.70
Grant Cluster
101. 13-14 Cameron Gable 11:49.00
Beaverton Youth Track
102. 8 Gradin Fairbanks 11:49.10
Philomath
103. 11-12 Hunter Hurl 11:49.20
Tigard Youth Track
104. 7 Jacob Dougall 11:50.10
Inza R. Wood
105. 8 Alexander Krause 11:50.40
Ashland
106. 7 Carsen Volle 11:50.80
Hines
107. 13-14 Ethan Strong 11:50.90
Tigard Youth Track
108. 8 Chris Draper 11:51.30
Duniway
109. 8 Caleb Doddington 11:51.70
Scenic
110. 8 Rowan Haywood-O’Ne… 11:51.70
Franklin Cluster
111. 13-14 Justin Weinberg 11:51.90
Bowerman Track
112. 6 Francesco Giustino 11:52.40
Cheldelin
113. 8 Eli Wisniewski 11:52.50
Cheldelin
114. 7 Teddy Williams 11:53.10
Ashland
115. 6 Chase Brown 11:53.30
Linus Pauling
116. 6 Faisal Alsharif 11:53.50
Linus Pauling
117. 11-12 Paul Hretcanu 11:54.00
Tigard Youth Track
118. 4 Griffin Thomas 11:54.00
Bowerman Track
119. 7 Santana Handegard 11:54.00
Bowerman Track
120. 7 Sylas Christopher 11:55.30
Scappoose
121. 11-12 Brayden Fletcher 11:55.70
Bowerman Track
122. 11-12 Kaname Ouchi 11:56.10
Bowerman Track
123. 8 Atticus Gilkey 11:56.10
Grant Cluster
124. 11-12 Hibiki Ouchi 11:56.60
Bowerman Track
125. 8 Oliver Matthews 11:56.80
Wilson Cluster
126. 7 Charlie Box 11:57.00
Oregon Track
127. 13-14 Corbin Neef 11:57.10
Amazon Distance Proj…
128. 13-14 Aiden Donis 11:57.40
Bowerman Track
129. 8 Braden Arn 11:57.70
Bowerman Track
130. 8 Nathan Oliva 11:58.60
South
131. 6 Miles Betts 11:59.10
Linus Pauling
132. 8 kenton Romano 11:59.70
Bowerman Track
133. 6 Patrick Hower 12:00.20
Cheldelin
134. 7 Eden Page 12:00.30
Stayton
135. 13-14 Gavin Willard 12:01.10
Central Oregon Runni…
136. 13-14 Max Whalen 12:01.40
Bowerman Track
137. 6 Ben Kehrein 12:02.70
Oregon Track
138. 8 Finn Rolstad 12:03.10
Lakeridge
139. 6 Colton Bird 12:03.40
Linus Pauling
140. 6 Evan Cox 12:03.50
South
141. 7 John David Stearns 12:04.40
Cheldelin
142. 9-10 Landon Brefczynski 12:04.90
Bowerman Track
143. 8 Mason Smark 12:05.40
Duniway
144. 11-12 Mateo Storm 12:05.70
Teammates Running Club
145. 6 Joseph Latham 12:05.80
Joseph Lane
146. 6 Tristan Lorentz 12:06.20
South
147. 13-14 Logan Hayes 12:06.40
Tigard Youth Track
148. 13-14 Nolan Chadwick 12:06.60
McMinnville Track
149. 6 Ta Ohr 12:08.60
Lakeridge
150. 8 Jon Andrews 12:09.20
Lakeridge
151. 11-12 Grady Orton 12:09.90
Salem Track
152. 8 Roman Wood 12:11.00
Duniway
153. 6 Jaxson Bostic 12:11.70
Bowerman Track
154. 7 John Harper 12:11.90
Ashland
155. 7 Spencer Vasel 12:12.60
Grant Cluster
156. 6 Lucian Miller 12:12.60
Hines
157. 8 James Cantor 12:13.80
Wilson Cluster
158. 4 Kai Handegard 12:14.50
Bowerman Track
159. 7 Josiah Velez 12:15.00
Linus Pauling
160. 6 Caleb Babcock 12:15.10
Philomath
161. 8 Brody Mentzer 12:15.30
Sunridge
162. 7 Maverick Heimbuck 12:15.40
Scappoose
163. 8 Zachary Andrews 12:15.60
Franklin Cluster
164. 8 Jaime Lopez-Ericksen 12:15.90
Franklin Cluster
165. 7 Tyler Howell 12:17.10
Hood River Valley
166. 8 Elliott Morgan 12:17.70
Oregon Track
167. 7 Victor McAuley 12:18.90
Bowerman Track
168. 7 Cameron McConnell 12:19.40
Philomath
169. 8 Luca Haverty 12:19.50
Cleveland Cluster
170. 6 Alejandro Corona-V… 12:20.20
Calapooia
171. 6 Kanon Huber 12:21.50
Astoria
172. 11-12 Kellen Blakely 12:21.90
Tigard Youth Track
173. 11-12 Brody Piper 12:23.50
Salem Track
174. 7 Emilio Gonzalez 12:24.30
Patton
175. 6 Jonathan Garcia 12:25.20
Stayton
176. 13-14 Max Ellerbrook 12:25.80
Teammates Running Club
177. 8 Paul Oellrich 12:29.20
Jefferson Cluster
178. 8 Brennan Hake 12:29.90
Amity
179. 8 Kai LaForte 12:30.60
Portland Jewish Acad…
180. 7 Gavin Lehman 12:31.10
Grant Cluster
181. 7 Jak Hopkes 12:31.30
Tillamook
182. 8 Finn Price 12:31.80
Cleveland Cluster
183. 13-14 Evan Wood 12:32.40
Whisper Running
184. 11-12 Emmet Krohn 12:32.50
Beaverton Youth Track
185. 8 Timmy Morach 12:32.70
Oregon Track
186. 11-12 Ryan Jack 12:33.00
Bowerman Track
187. 6 Philipp Hall 12:33.20
Ashbrook Independent
188. 11-12 Michael McCoy III 12:33.70
Whisper Running
189. 8 Byron Marlatt 12:33.90
Duniway
190. 8 Kaiden Blickenstaff 12:34.20
Cheldelin
191. 7 Eli Forsha 12:34.40
Oregon Track
192. 8 Mason Hostetler 12:34.50
Duniway
193. 7 Sean McMullen 12:35.10
Hines
194. 6 Miles Campbell 12:35.40
Oregon Track
195. 7 Ryan McCondochie 12:35.60
Oregon Track
196. 7 Carter Cary 12:36.20
Sunridge
197. 7 Jaydon Hoffert 12:36.40
Sunridge
198. 6 Josiah Cummings 12:37.20
Patton
199. 5 Kole Norman 12:38.20
Bowerman Track
200. 13 Luke Valdez 12:38.20
Bowerman Track
201. 6 Brayden Wintersteen 12:39.10
Astoria
202. 7 EJ Rubesh 12:39.80
Timber Ridge
203. 8 Benjamin Barlow 12:41.80
South
204. 6 Tai Brown 12:41.90 Unattached
205. 8 Jordan Stasak 12:42.00
Hood River Valley
206. 7 Carter Monohan 12:42.30
Clara Brownell
207. 7 Tanner Prindle 12:42.30
Clara Brownell
208. 7 Matthew Averill 12:42.80
Tillamook
209. 11-12 Evan Shumate 12:42.80
Beaverton Youth Track
210. 7 Ossie Dunn 12:42.90
Lakeridge
211. 8 Tyler Feeney 12:43.80 Unattached
212. 6 Kaeden Asprocolas 12:44.00
Franklin Cluster
213. 6 Aidan Wendring 12:45.80
Talmadge
214. 6 Ryker Rasmussen 12:46.00
Timber Ridge
215. 7 Rohan Faber 12:46.00
Hood River Valley
216. 7 Anthony Schu 12:47.20
Hood River Valley
217. 6 Kenny Rucker 12:47.40
Wilson Cluster
218. 7 Loland Fleming 12:47.50
Wilson Cluster
219. 8 Fergie Waag 12:48.20
Hood River Valley
220. 7 Isaac Moreno 12:48.90
Rowe
221. 8 Taiki Ogawa 12:50.80
Scappoose
222. 7 Isaiah Woodrum 12:51.50
North
223. 8 Jack Linder 12:52.50
Duniway
224. 8 Bishop Murff 12:52.50
Lincoln Cluster
225. 8 Pj Austin 12:55.50
Calapooia
226. 6 Samuel Schecter 12:56.80
Lakeridge
227. 7 Jackson Richman 13:01.10
Franklin Cluster
228. 8 Tim Banks 13:02.80
Hines
229. 8 Garrison Gove 13:03.10
South
230. 7 Abraham Rios 13:04.20
Meridian Creek
231. 7 Brazen Harris 13:05.60
Tillamook
232. 6 Benjamin Suits 13:07.90
Astoria
233. 6 Hayden Stone 13:08.60
Rowe
234. 8 Andres Carrillo 13:09.30
Talmadge
235. 6 Austin Fuller 13:09.90
South
236. 13-14 Kai Francis 13:11.40
Amazon Distance Proj…
237. 11-12 Dane Bakke 13:11.50
Tigard Youth Track
238. 6 Jack Neuner 13:11.60
Grant Cluster
239. 13-14 Kai Page 13:12.20
Amazon Distance Proj…
240. 8 Oryon Hansberry 13:14.60
Talmadge
241. 8 Regan Roelofs 13:14.70
Inza R. Wood
242. 9-10 Andrew Hoelter 13:18.40
Salem Track
243. 8 Lukas Dunn 13:24.10
Philomath
244. 6 Kohsuke Butler 13:24.60
Lakeridge
245. 8 Kristian Cabal 13:25.40
Taft
246. 8 Logan Lancaster 13:27.40
Tillamook
247. 8 Juan Gomez 13:27.40
Tillamook
248. 6 Logan Blake 13:28.00
Patton
249. 6 Zachary Waits 13:28.40
South
250. 7 Adam Teglassy 13:29.30
Cheldelin
251. 6 Ronnie Root 13:31.90
Duniway
252. 9-10 Jayse Brefczynski 13:33.00
Bowerman Track
253. 8 Joshua Davis 13:33.10
Stayton
254. 8 Ryan Tracy 13:35.40
Talmadge
255. 8 Felix Bogdanovic 13:38.60
Franklin Cluster
256. 6 Aiden Bighaus 13:40.50
Astoria
257. 7 Gabriel Carroll 13:42.80
Stayton
258. 7 Brody Fox 13:43.90
Stayton
259. 7 Mason Bauer 13:44.60
Franklin Cluster
260. 7 Emmitt Gaskey 13:45.00
Philomath
261. 7 Payton Hoffert 13:47.70
Sunridge
262. 6 Sam Knoll 13:49.90
Hood River Valley
263. 7 Landon Seidel 13:51.10
Talmadge
264. 7 Carter Ford 13:53.20
Sunridge
265. 11-12 Cole Gwyn 13:53.70
Salem Track
266. 6 Benito Soto-Leon 13:59.20
Clara Brownell
267. 6 Jayden Martinez 14:01.10
Patton
268. 7 Jayden Weidner 14:01.40
Duniway
269. 6 Jacob Zeisbrich 14:01.90
Astoria
270. 7 Charles Leader 14:02.50
Scappoose
271. 11-12 Benjamin Colacchio 14:04.00
Tigard Youth Track
272. 7 Patrick Kissinger 14:04.50
Hood River Valley
273. 7 James Gomes 14:05.90
Tillamook
274. 8 Kole Betterton 14:14.10
Timber Ridge
275. 7 Benjamin Green 14:32.80
Scappoose
276. 6 Ethan Green 14:35.30
Scappoose
277. 7 Ethan Hargunani 14:37.70
Catlin Gabel
278. 7 Isiah Dean 14:37.70
Joseph Lane
279. 7 Fin Van Rutledge 14:41.80
Hood River Valley
280. 6 Adam Prince 14:46.30
South
281. 8 Alex Johnston 14:48.60
Catlin Gabel
282. 7 Weptas Brockie 14:54.20
Sunridge
283. 7 Sammy Suits 14:54.50
Astoria
284. 6 Brody Lofdahl 14:59.40
South
285. 6 Stuart Adams 15:05.00
Lakeridge
286. 6 Tustin Afornorpe 15:08.60
Astoria
287. 8 Desmond Minthorn 15:10.80
Sunridge
288. 7 Izak Dean 15:17.20
Joseph Lane
289. 8 Braysen Pfrehm 15:18.90
Patton
290. 7 Cameron Trowbridge 15:32.40
Taft
291. 11-12 Anders Hagen 15:42.70
Salem Track
292. 8 Orlando Torres 15:45.60
Patton
293. 6 Avyn Markle 15:55.00
Sunridge
294. 6 Josiah Moothart 15:55.30
Wilson Cluster
295. 6 Charlie Pollard 16:02.30
Catlin Gabel
296. 7 Eric Balsley 16:03.60
Sunridge
297. 7 Richard Martinez 16:06.60
Patton
298. 7 Jake O’Connor 16:07.30
Astoria
299. 6 Benjamin Zimmer 16:11.10
Rowe
300. 7 Cash Paullus 16:46.80
Sunridge
301. 7 Henry Otto 16:50.80
Rowe
302. 6 Moses Pape 17:03.10
Catlin Gabel
303. 6 Krish Caulfield 17:10.50
Catlin Gabel
304. 7 Thaddeus Warman 17:50.20
Wilson Cluster
305. 6 Brody Jones 17:52.30
Astoria
306. 8 Bryce Storms 18:38.90
Taft
307. 6 The’Ellis Afornorpe 28:29.20
Astoria
Provided by Athletic.net

3,000 Meters Champs

1. 6 Jackson Freeman 11:02.30
Twality
2. 8 Kai Miles 11:14.90
Happy Valley
3. 8 Carson Williamson 11:15.40
Creswell
4. 13-14 Caden Smith 11:19.70
CLUB Newberg
5. 8 Joe Yang 11:22.20
Happy Valley
6. 7 Philip Kahl 11:23.30
LaCreole
7. 8 Kyle Chen 11:25.40
Happy Valley
8. 7 Nathan Marcoe 11:27.00
Happy Valley
9. 8 Soren Matsouka 11:28.60
Happy Valley
10. 8 Nathaniel Young 11:29.50
Monroe
11. 7 Dylan Weniger 11:32.60
Sherwood
12. 8 Elijah Goiburn 11:40.70
Twality
13. 8 Dean Barnard 11:47.10
Happy Valley
14. 8 Corbin Reeves 11:48.00
Marshfield
15. 7 Malachi Keel 11:48.70 Unattached
16. 8 Eli Stevenson 11:49.40
Happy Valley
17. 13-14 Max Rivera 11:49.90
Tigard Youth Track
18. 8 Mason Barrett 11:51.70
Creswell
19. 8 Noah Cook 11:51.80
Oaklea
20. 8 Tate Woodward 11:52.10
Twality
21. 13-14 Larson Williams 11:55.30
CLUB Newberg
22. 8 Steven Gunn 11:57.70
Pleasant Hill
23. 8 Cyrus Weeden 11:59.20 Unattached
24. 8 Leo Lehman 11:59.20
The Dalles
25. 7 Finn Collson 12:06.80
Newport
26. 7 Reid Borschel 12:09.40
Lewis and Clark Mont…
27. 8 David Weide 12:09.90
Twality
28. 7 Kainoa Pyle 12:11.10
Pacific Crest
29. 8 Mac Espinosa 12:13.60
Linus Pauling
30. 8 Jacob Larsen 12:13.90
Rock Creek
31. 6 Emiliano Diaz-Garcia 12:16.00
Rock Creek
32. 6 Max Ross 12:17.60
Rock Creek
33. 7 Angel Garza-Ocampa 12:23.10
The Dalles
34. 5 Max Gallagher 12:25.00
Bowerman Track
35. 8 Noah Craig 12:28.90
Happy Valley
36. 7 Lincoln Dewar 12:33.90
Rock Creek
37. 8 Ethan Berkson-Klaus 12:35.90
Portland Jewish Acad…
38. 8 Will Rosling 12:38.70 Unattached
39. 6 Cooper Stevenson 12:40.50
Happy Valley
40. 7 Patrick Oropallo 12:42.00
Scenic
41. 8 Blaise Kern 12:42.00
Newport
42. 8 Daniel Clute 12:42.00
St Mary Catholic
43. 8 Noah Doren 12:42.20
Scenic
44. 8 Jacob Long 12:45.30
Rock Creek
45. 13-14 Noah DuVivier 12:46.00
Bowerman Track
46. 7 Colin Williams 12:46.90
Abiqua
47. 7 Zane Miller 12:47.90
Oaklea
48. 13-14 Hunter Parrish 12:49.10
Bowerman Track
49. 8 Izaak Frey 12:49.80
LaCreole
50. 8 Hayden Floyd 12:50.30
LaCreole
51. 7 Joah Shumway 12:50.80
LaCreole
52. 7 Simon Breece 12:50.90
Linus Pauling
53. 8 Caleb Mayer 12:54.20
St Mary Catholic
54. 7 Andrew Moyer 12:55.60
Happy Valley
55. 7 Jaxon Brooks 12:56.40 Unattached
56. 7 Noah Zeitzer 12:58.20
Portland Jewish Acad…
57. 8 Aiden Gilbert 12:59.80
La Grande
58. 11-12 Alex Vail 13:00.00
Bowerman Track
59. 9-10 Nathan Lauruhn 13:00.60
Bowerman Track
60. 6 Wesley Kerns 13:01.90
Twality
61. 8 Cliff Johnson 13:02.80
LaCreole
62. 13-14 Peyton Brizendine 13:03.50
Bowerman Track
63. 6 Sullivan Baus 13:03.80 Unattached
64. 7 Ezra Baus 13:06.10
Athey Creek
65. 8 Christian Compton 13:07.30
Happy Valley
66. 6 Jonathan Ayers 13:07.50
Hazelbrook
67. 11-12 Derek Goins 13:09.10
Tigard Youth Track
68. 8 Henry Foltz 13:10.20
Linus Pauling
69. 8 Don Dao 13:13.60
Happy Valley
70. 8 Nathaniel Kincade 13:13.80
Rock Creek
71. 13-14 Owen Wheatley 13:15.50
CLUB Newberg
72. 7 Kaiden Medina 13:16.00
Hanby
73. 6 Justin Larson 13:16.00
Rock Creek
74. 5 Justin McCarthy 13:17.90 Unattached
75. 8 Yair Gómez Romero 13:19.20
Alder Creek
76. 8 Jack Sandlin 13:19.20
Scenic
77. 6 Trent Woodward 13:21.30
Twality
78. 7 Ethan Cooper 13:21.30
Hanby
79. 8 Johnny Geldhof 13:21.60
Cheldelin
80. 8 Zack Robertson 13:21.90
Harbor Lights
81. 8 Keaton Gantman 13:21.90 Unattached
82. 8 Hudson Coe 13:22.20
Happy Valley
83. 13 Tanner Dilworth 13:22.30
JC Spirit Multi Event
84. 6 Ian Spencer 13:22.30
Cascade (Bend)
85. 6 Kian Locke 13:23.90
Stoller
86. 11-12 Jackson Short 13:24.00
Whisper Running
87. 11-12 Carter Yates 13:24.10
Bowerman Track
88. 6 Braden Stein 13:24.60
Sherwood
89. 7 Kage Gardner 13:27.10
Crook County
90. 7 Noah Larsen 13:30.40
Newport
91. 8 Isaac Daniel 13:31.20
Rock Creek
92. 8 Thomas Anderson 13:34.70
Linus Pauling
93. 7 Nic Kaufman 13:35.70
Newport
94. 8 Otto Wardwell 13:35.80
Happy Valley
95. 7 Jonah Campbell 13:37.40
Sherwood
96. Blake Thomas 13:37.80
Gardiner
97. 8 Colton Sawyer 13:39.50
The Dalles
98. 8 michael Little 13:39.80
Newberg
99. 11-12 Noah Rucker 13:41.10
Bowerman Track
100. 11-12 Alex Crow 13:41.70
Tigard Youth Track
101. 8 Dylan Cole 13:43.90
Grant Cluster
102. 6 Liam Dale 13:44.30
Gardiner
103. 8 Joel Rice 13:44.90
Crook County
104. 13-14 Colby Hawes 13:45.60
CLUB Newberg
105. 6 Riddley Barker 13:46.20
Crook County
106. 11-12 Andrew Finney 13:47.60
Central Oregon Runni…
107. 6 Logan Booth 13:48.20
Linus Pauling
108. 11-12 John Willis 13:49.20
Salem Track
109. 6 Remy Brown 13:49.60
Cleveland Cluster
110. 8 Griffin Norris 13:50.40
Cheldelin
111. 7 Nathan Peters 13:50.50
Happy Valley
112. 7 Braxton Stonebrink 13:50.90
Rock Creek
113. 7 Dawson Sprick 13:51.80
Linus Pauling
114. 7 Drew Parks 13:52.00
Oregon Track
115. 7 Connor Bruce 13:54.30
Crosshill Christian
116. 6 Ryder Barrett 13:54.30
Creswell
117. 7 Jeremiah Person 13:55.00
Crosshill Christian
118. 8 Samuel Klawetter 13:56.00
Happy Valley
119. 7 Javier Mora 13:56.50
Cleveland Cluster
120. 7 Caleb Blish 13:57.30
St Mary Catholic
121. 7 Jonas Welter 13:57.90
Cheldelin
122. Colin McIlraith 13:58.20
Bowerman Track
123. 4 Emmett Robison 14:00.50
Oregon Track
124. 7 Sam Hoggard 14:01.90
Timber Ridge
125. 15-16 Daniel Coomala 14:02.20
Whisper Running
126. 7 Oliver Peetz 14:04.30
Linus Pauling
127. 7 Josh Bledsoe 14:06.20
Monroe
128. 4 Liam Slater 14:06.40
Bowerman Track
129. 6 Ed Gilmour 14:06.90
Cheldelin
130. 6 Benjamin Stout 14:08.50
Rock Creek
131. 11-12 Michael Willis 14:09.10
Salem Track
132. 8 Will Monnig 14:09.30 Unattached
133. 11-12 Joseph Herrera 14:09.30
Salem Track
134. 6 Ryan Nations 14:12.00 Unattached
135. 8 Nathaniel Scannell 14:12.90
Lewis and Clark Mont…
136. 6 Jackson Soltero 14:13.50
Linus Pauling
137. 7 Lyle Gifford 14:16.70
Linus Pauling
138. 7 Emmett Rohrer 14:16.70
Valley Catholic
139. 8 Garrett Crawford 14:16.80
Rainier
140. 8 Isaac Cissna 14:19.00
Portland Jewish Acad…
141. 6 Timothy Stuerdevant 14:20.30
Newberg
142. 7 Marc Hoggard 14:21.50
Timber Ridge
143. 7 Ryan Brulotte 14:22.20
Crosshill Christian
144. 8 Nick Braun 14:23.40
Bowerman Track
145. 8 Arden Lynch 14:24.00
Linus Pauling
146. 8 Dalton Oleman 14:28.50
Timber Ridge
147. 8 Ian White 14:29.20
Valley Catholic
148. 7 Mason Warberg 14:31.40
Newberg
149. 7 Rowan Easterday 14:32.60
Duniway
150. 7 Andrew Wring 14:33.80
The Dalles
151. 7 Aaron Johnson 14:34.40
Grant Cluster
152. 8 Connor Smith 14:35.30
Stayton
153. 7 Shiwoo Kim 14:36.30 Unattached
154. 7 Kai Swenson 14:37.40
Lincoln Cluster
155. 8 Gavin Williams 14:38.10
Crosshill Christian
156. 7 Kanoa Smith 14:38.40
Oregon Track
157. 7 Connor Lindberg 14:39.70
Ashbrook Independent
158. 13-14 Ethan Wheatley 14:41.20
CLUB Newberg
159. 7 Seth Inman-Aranda 14:44.00
Hazelbrook
160. 6 Wyatt Otnes 14:44.60
Crook County
161. 6 DiFranco Cortes 14:45.10
Newport
162. 8 Landon Baum 14:46.20
LaCreole
163. 8 Kevin Palencia-Her… 14:48.10
Hazelbrook
164. 7 Nolan Fletcher 14:50.10
Tillamook
165. 8 Talon Villines 14:50.50
Creswell
166. 6 Jack Baxter 14:51.10
Twality
167. 11-12 Nolan Venti 14:51.50
Salem Track
168. 13-14 Justin Moody 14:51.90
CLUB Newberg
169. 8 Rhys Miner 14:52.80
Oregon Track
170. 8 Oliver Kurtz 14:54.40
Sherwood
171. 8 Ian Hamrick 14:55.90
Happy Valley
172. 7 Quinlan Lally 14:56.40
Abiqua
173. 6 Bryant Andre 14:57.50
Happy Valley
174. 7 Graycin Janzen 14:59.90
Happy Valley
175. 7 Kade Kimball 15:02.00
Duniway
176. 8 Pablo Garcia 15:05.00
Ashbrook Independent
177. 7 Kaden LeDuc 15:07.20
Crosshill Christian
178. 7 Kaleb Crane 15:21.70
Duniway
179. 6 Liam Kilian 15:21.80
Sherwood
180. 11-12 Asher Armstrong 15:29.50
Tigard Youth Track
181. 8 Adam Timmerman 15:32.40
LaCreole
182. 8 Carson Drews 15:36.00
Bowerman Track
183. 8 Benjamin McWilliams 15:38.70
Crook County
184. 6 Rowan Fixsen 15:43.20
Stayton
185. 5 Paxton Jenkins 15:50.30
Bowerman Track
186. 6 Townsend Weiler 15:54.20
Lewis and Clark Mont…
187. 8 Sergio Alavez-Torres 15:55.10
Duniway
188. 7 Justin Mitchell 15:56.10
Crook County
189. 7 Daniel Kehoe-Ellis 15:59.60
Hazelbrook
190. 8 Caden Stephens 16:12.10
Duniway
191. 6 Dmitri Schukow 16:15.30
Calapooia
192. 11-12 Tate Williams 16:17.40
Tigard Youth Track
193. 6 Christofer Lavadores 16:19.20
Alder Creek
194. 6 Benji Campbell 16:24.60
Linus Pauling
195. 6 Ollie Nichol 16:25.40
Duniway
196. 8 Alex Phillips 16:27.00
Linus Pauling
197. 13-14 Caden Hansen 16:29.40
CLUB Newberg
198. 11-12 Micah Gerhard 16:30.40
Tigard Youth Track
199. 8 Charlie Buckley 16:33.10
Grant Cluster
200. 6 Zane Carver 16:35.70
Newport
201. 8 Orion Shahearo 16:35.80
Grant Cluster
202. 6 Nathan Power 16:38.30
Linus Pauling
203. 13-14 Caleb Speasl 16:42.60
Oregon Track
204. 7 Joshua Floyd 16:47.10
North
205. 6 Aiden Price 16:49.40
Duniway
206. 7 Jasper Mardsen 16:49.80
Oregon Track
207. 7 Kevin Joseph Kim 16:50.10
Grant Cluster
208. 7 Mauro Flores-Victo… 16:54.60
Duniway
209. 5 Isaac Forsha 16:58.30
Oregon Track
210. 6 Abram Craig 17:01.10
Happy Valley
211. 6 Isaac Fleming 17:16.70
Linus Pauling
212. 6 Aidan Menninger 17:21.00
Cheldelin
213. 7 Sam Baughman 17:23.00
Duniway
214. 11-12 Jack Barnes 17:33.10
Salem Track
215. 7 Josh Kightlinger 17:36.70
Fleming
216. 8 Andrew Rauch 17:37.40
Cheldelin
217. 7 Alec Powers 17:41.50
Lewis and Clark Mont…
218. 7 Trystan Leon 17:44.90
Grant Cluster
219. 7 Keegan Mortier 17:49.60
Sherwood
220. 7 Liam Mayers 17:54.60
Oregon Track
221. 7 Joshua Peterson 17:58.80
Linus Pauling
222. 8 Landon Monninger 18:08.60
Stayton
223. 8 Roland Hildebrant 18:10.30
Jefferson
224. 6 Davis McLaran 18:10.90
Duniway
225. 5 Eli Culbertson 18:24.20
Lewis and Clark Mont…
226. 8 Devin Dowler 18:26.50
Lewis and Clark Mont…
227. 8 Henry Thenell 18:28.20
Tillamook
228. 4 Drake Grice 18:29.50
Lewis and Clark Mont…
229. 7 Rory MacDougall 19:12.60
Linus Pauling
230. 7 Alejandro Espinoza 19:54.10
Clara Brownell
231. 7 Ryan Lowry 20:02.70
Linus Pauling
232. 6 Brandon Church 20:46.60
Creswell
233. 11-12 Kellen Squire 21:16.70
CLUB Newberg
234. 7 Owen Hemphill 21:57.10
Oregon Track
235. 7 Aidan DeOliveira 22:22.70
Lewis and Clark Mont…
236. 2 Ronin Slater 22:32.50
Bowerman Track

3,000 Meters Little Champs

1. 6 Kaden Williams 11:31.40
Seven Peaks
2. 9-10 Tobias Danes 11:46.50
Beaverton Youth Track
3. 6 Taylor Johnson 11:52.80
Oaklea
4. 6 Tyler Senn 11:53.70
Harbor Lights
5. 6 Jake Laube 12:08.50
St Mary Catholic
6. 9-10 Henry Barsotti 12:11.80
McMinnville Track
7. 5 Nathan Standley 12:21.20
Bowerman Track
8. 5 Josh Thomas 12:22.80
Monument
9. 9-10 Evan Wood 12:25.60
Bowerman Track
10. 6 Bay Nason 12:26.30
Linus Pauling
11. 9-10 Wyatt Nitzschke 12:30.00
Whisper Running
12. 6 Jack Lerch 12:31.10
Bowerman Track
13. 6 Connor Bowlby 12:34.00 Unattached
14. 6 Mason Bowlby 12:34.40 Unattached
15. 4 Aaron Prestopine 12:35.40
Valley Catholic
16. 6 Owen Roberts 12:35.80
Monroe
17. 6 Kruz Mogel 12:36.60
Happy Valley
18. 3 Jack Lavier 12:37.10
Bowerman Track
19. 6 Avery Boyer 12:38.60
Linus Pauling
20. 11-12 Michael Terrazas 12:38.80
SOVAH Track Club
21. 9-10 Jackson Lewis 12:43.10
McMinnville Track
22. 6 Conrad Dodge 12:47.00
Cascade (Bend)
23. 9-10 Connor Crum 12:47.50
Whisper Running
24. 6 Eric Weaver 12:50.10
Grant Cluster
25. 6 Miric Horn 12:53.80
Scenic
26. 6 Terance Blair 12:55.60
North
27. 9-10 Payten Jones 12:58.20
Whisper Running
28. 7-8 Cameron Acton 12:58.40
Bowerman Track
29. 9-10 Calvin Bash 12:59.80
Bowerman Track
30. 9-10 Harlen Sampson 13:00.50
Bowerman Track
31. 6 Henry Gilroy 13:01.10
Portland Jewish Acad…
32. 9-10 Torsten Nordstrom 13:01.60
McMinnville Track
33. 9-10 Liam Forquer 13:01.80
Bowerman Track
34. 6 Evan Donovan 13:02.90
Cleveland Cluster
35. 6 Asa Waller 13:04.70
The Dalles
36. 5 Aiden Koroush 13:05.90
Monroe
37. 6 Nikolas Greaves 13:12.80
Timber Ridge
38. 6 Michael Vance 13:15.80
Oaklea
39. 6 Eamon Murphy 13:16.20
Inza R. Wood
40. 3 Axel Kruse 13:16.40
Bowerman Track
41. 6 Royal Linthorst 13:16.50
Scenic
42. 6 Korban May 13:17.30
Scenic
43. 6 Christian Baird 13:18.70
Harrisburg
44. 6 Ryan Sheets 13:20.60
Tillamook
45. 6 Ethan Blair 13:22.20
North
46. 6 Eric Amacher 13:22.50
Oaklea
47. 6 Gabe Becerra 13:25.90
Linus Pauling
48. 6 Logan Lassiter 13:33.50
Linus Pauling
49. 6 Ricardo Garza-Ocampa 13:41.30
The Dalles
50. 9-10 Austin Forester 13:42.40
Oregon Track
51. 5 Jack Rosenbaum 13:46.60 Unattached
52. 6 Jonathan Faclieru 13:50.60
Portland Jewish Acad…
53. 6 Rowan Finlay 13:52.00
Linus Pauling
54. 7-8 Cooper Hurl 13:53.90
McMinnville Track
55. 6 Graham Pasciuto-Wood 13:53.90
Grant Cluster
56. 6 Mathew Cissna 13:59.60
Portland Jewish Acad…
57. 9-10 Alexander Grimaldo 14:01.40
McMinnville Track
58. 2 hugo Kruse 14:01.90
Bowerman Track
59. 9-10 Lucas Lonigan 14:02.30
Salem Track
60. 6 Christian Schricke… 14:02.50
North
61. 11-12 Nyle Kennedy 14:03.00
Bowerman Track
62. 6 Colin Saville 14:03.60
Timber Ridge
63. 9-10 Ethan Worley 14:06.60
Sun City
64. 6 Owen Opton 14:07.50
Abiqua
65. 6 Greer Shorr 14:09.10
Grant Cluster
66. 6 Fletcher Gould 14:09.70
St Mary Catholic
67. 5 Sam Hague 14:11.80
Oaklea
68. 6 Eli Silbernagel 14:12.60
St Mary Catholic
69. 6 Cooper Kummer 14:20.50
Inza R. Wood
70. 5 Aiden Rosenbaum 14:22.80 Unattached
71. 6 Jakoby Goss 14:25.60
Tillamook
72. 9-10 Lucas Brownell 14:26.70
Beaverton Youth Track
73. 6 Khasiym King 14:27.50
North
74. 6 Khasiyr King 14:30.80
North
75. 11-12 Jackson Short 14:32.40
Whisper Running
76. 6 Jesse McKibben 14:35.80
Harrisburg
77. 6 Rook Smith 14:44.80
St Mary Catholic
78. 9-10 John Durkee 14:48.40
Sun City
79. 6 Zachary Flett 14:50.30
St Mary Catholic
80. 9-10 Ty Coulter 14:56.40
McMinnville Track
81. 4 Grady DeWitt 14:56.50
Bowerman Track
82. 6 Liam Wilde 15:03.50
Inza R. Wood
83. 6 Tynan O’Connell 15:06.50
Oregon Track
84. 6 Dylan Noffsinger 15:08.10
Tillamook
85. 6 Tyler Martin 15:08.60
Happy Valley
86. 7-8 Joel Ewing 15:09.70
McMinnville Track
87. 6 Christopher Blackb… 15:10.30
Ashbrook Independent
88. 6 Bruno Gonzalez 15:12.70
Tillamook
89. 4 David Dandy 15:14.60
Bowerman Track
90. 6 Chance Fletcher 15:16.20
Tillamook
91. 11-12 Ryan Cosgrove 15:17.50
Beaverton Youth Track
92. 3 Carter Wharton 15:18.90
Bowerman Track
93. 7-8 Carter Lewis 15:24.60
McMinnville Track
94. 4 Adrian Amano 15:24.70
Bowerman Track
95. 3 Ezra Koroush 15:27.00
Monroe
96. 6 Alexandre Simpson 15:28.40
Oaklea
97. 6 Cameron King-Widdall 15:30.20
Abiqua
98. 5 Emmett Wagenaar 15:30.90
St Mary Catholic
99. 6 Jacoby Jones 15:34.70
Linus Pauling
100. 6 Benjamin Carleski 15:35.40
Linus Pauling
101. 3 Noah Castaneda 15:39.20
Oregon Track
102. 2 Jacob Breamer 15:48.30
Bowerman Track
103. 3 Benjamin Crimin 15:53.90
Bowerman Track
104. 6 Ryan Laro 15:54.10
Abiqua
105. 9-10 Eliot Krohn 15:56.20
Beaverton Youth Track
106. 9-10 John Cooke 15:56.90
Whisper Running
107. 6 Brady Cooper 15:59.20
Oaklea
108. 9-10 Emerson Barsotti 16:07.30
McMinnville Track
109. 3 Kellen Roberts 16:13.60
Monroe
110. 6 Max Abrogoua 16:19.10
Tillamook
111. 2 Liam Manning 16:39.00
Oregon Track
112. 9-10 Rowan Cook 16:41.40
Bowerman Track
113. 9-10 Patrick Howard 16:42.40
Beaverton Youth Track
114. 6 Abraham Dandy 16:47.70
Bowerman Track
115. 5 Jacoby Bohnke 16:59.30
St Mary Catholic
116. 9-10 Matthew Graham 16:59.40
Bowerman Track
117. 4 Elek Kondor 17:06.70
Valley Catholic
118. 1 Dean Scofield 17:06.80
Bowerman Track
119. 6 Teddy Gorman 17:34.70
Jefferson
120. 9-10 Jacob Isaacson 17:39.90
Beaverton Youth Track
121. 7-8 Luke McGuire 17:40.30
McMinnville Track
122. 5 Matthew Clute 17:48.90
St Mary Catholic
123. 7-8 John Henry Hagen 17:50.50
Salem Track
124. 5 Maximus Lally 18:05.10
Abiqua
125. 5 Henry DeJong 18:08.50
Oregon Track
126. 4 William DeJong 18:08.70
Oregon Track
127. 5 Ian Maenz 18:30.30
Oaklea
128. 6 Jonaven Huwiler 18:54.20
Bowerman Track
129. 2 Luke Dandy 19:20.80
Bowerman Track
130. 5 Logan Bledsoe 19:27.30
Monroe
131. 6 Phoenix Nanie 20:02.40
The Dalles
132. 3 Jaxon Madland 20:17.90
Valley Catholic
133. 9-10 Edison Hagen 22:24.40
Salem Track
134. 6 Davion Amador 22:43.30
Happy Valley
135. 7-8 Asher Larkin 22:55.60
McMinnville Track
136. 7-8 Jackson Thurman 22:57.00
McMinnville Track

Girls

3,000 Meters Super Champs

1. 11-12 Taylin Bowen 10:50.40
Central Oregon Runni…
2. 8 Josie Fale 11:00.60
Bowerman Track
3. 11-12 Emma Bennett 11:01.20
Bowerman Track
4. 7 Emily Wisniewski 11:15.10
Cheldelin
5. 8 Kate Middleton 11:21.70
Linus Pauling
6. 13-14 Alexis Leone 11:22.40
Whisper Running
7. 8 Ainslie Knox 11:26.50
Pacific Crest
8. 8 Keira Saavedra 11:32.80
Lincoln Cluster
9. 7 Cecilia Villagomez 11:33.20
La Grande
10. 11-12 Gemma Tolputt 11:33.60
Amazon Distance Proj…
11. 8 Hannah Middleton 11:34.00
Linus Pauling
12. 13-14 Sydney Lim 11:34.80
Tigard Youth Track
13. 11-12 Ana Peters 11:37.10
Bowerman Track
14. 13-14 Ella McGillis 11:39.10
Bowerman Track
15. 11-12 Madison Zemper-Prill 11:40.30
Amazon Distance Proj…
16. 13-14 Olivia Buswell 11:41.70
Salem Track
17. 8 Zoe Rector 11:44.30
Bowerman Track
18. 13-14 Amalie Beil 11:47.30
Bowerman Track
19. 7 Emma West 11:47.90
Scenic
20. 13-14 Charlotte Terry 11:50.10
McMinnville Track
21. 13-14 Elle Thomas 11:50.10
Whisper Running
22. 13-14 Payton Finney 11:51.60
Central Oregon Runni…
23. 11-12 Gitte Lonigan 11:56.20
Salem Track
24. 6 Cassidy Short 11:58.00
Fremont
25. 7 Sylvia Eckman 11:59.10
Joseph Lane
26. 8 Lily Roller 11:59.70
Bowerman Track
27. 11-12 Ansley Johnston 11:59.90
Amazon Distance Proj…
28. 8 Isabel Firestone 12:00.10
Patton
29. 8 Finn Hanson 12:03.30
Linus Pauling
30. 11-12 Maura O’Scannlain 12:04.30
Bowerman Track
31. 6 Lucy King 12:04.90
Philomath
32. 13-14 Lauren Amato 12:05.90
Whisper Running
33. 13-14 Jamie Maas 12:06.20
Whisper Running
34. 8 Scarlet Baertsch K… 12:06.70
Lakeridge
35. 6 Ren Fraser 12:07.70
Franklin Cluster
36. 6 Ana Candanoza 12:08.30
Philomath
37. 7 Kenna Higgins 12:08.30
Oregon Track
38. 13-14 Sophia Buswell 12:08.90
Salem Track
39. 13-14 Phebe Willson 12:09.20
Whisper Running
40. 7 Taylor Weber 12:10.60
North
41. 7 Kateri Pindell 12:13.20
Philomath
42. 13-14 Artana Nice 12:14.20
Amazon Distance Proj…
43. 6 Lily Nichols 12:14.70
Heppner
44. 8 Lillian Courtnage-… 12:15.20
Grant Cluster
45. 13-14 Avery Garrison 12:15.20
Whisper Running
46. 9-10 Maeve O’Scannlain 12:15.60
Bowerman Track
47. 13-14 Ellen Bramel 12:15.80
Amazon Distance Proj…
48. 11-12 Emily Gatton 12:17.20
Beaverton Youth Track
49. 7 Adele Beckstead 12:17.60
Philomath
50. 7 Yemi Rue 12:19.80
Duniway
51. 7 Hailie Robertson 12:20.10
Franklin Cluster
52. 9-10 Naomi Cesar 12:20.30
Teammates Running Club
53. 7 Emily Robertson 12:20.70
Franklin Cluster
54. 13-14 Lili Maycock 12:21.30
Bowerman Track
55. 11-12 Carly Christ 12:23.30
Whisper Running
56. 11-12 Chloe Thompson 12:24.30
Tigard Youth Track
57. 7 Sierra Shinkle 12:25.10
Scenic
58. 7 Mira Danish 12:26.20
Roosevelt Cluster
59. 13-14 Senoya Bugher 12:27.30
Bowerman Track
60. 8 Aliyah Ferry 12:27.40
Duniway
61. 13-14 Sabine Kim 12:27.90
Tigard Youth Track
62. 6 Sylvia Huckins 12:29.30 Unattached
63. 8 Kaylee Ho 12:29.40
Cleveland Cluster
64. 7 Alexis Gonzalez 12:30.20
Lakeridge
65. 11-12 Evelyn Reed 12:30.40
Whisper Running
66. 11-12 Evylee Bugher 12:32.40
Bowerman Track
67. 7 Ellie Heslam 12:32.60
Roosevelt Cluster
68. 8 Lindsay Siebert 12:32.70
Scenic
69. 8 Bailey Bell 12:33.70
Philomath
70. 11-12 Kayley Charon 12:34.10
Teammates Running Club
71. 7 Rachel Fleck 12:35.00
Lakeridge
72. 13-14 Livia Coviltir 12:35.80
Beaverton Youth Track
73. 6 Liv Fraser 12:36.50
Franklin Cluster
74. 13-14 Emily Roskowski 12:37.40
Teammates Running Club
75. 8 Mia Gramstad 12:38.50
Oregon Episcopal
76. 8 Alijah Giustino 12:38.50
Cheldelin
77. 13-14 Mikenzy Rosen 12:39.00
Tigard Youth Track
78. 13-14 Claire Hanken 12:39.10
Teammates Running Club
79. 7 Brooke McDaniel 12:40.00
Philomath
80. 13-14 Nora Black 12:40.10
Amazon Distance Proj…
81. 7 Hanna McDaniel 12:41.50
Philomath
82. 13-14 Cassidy Miller 12:41.60
Amazon Distance Proj…
83. 11 Taylor Sheldon 12:42.40
Bowerman Track
84. 13-14 Caroline Johnson 12:46.10
Tigard Youth Track
85. 7 Bella Grimaldo 12:49.50
Duniway
86. 11-12 Kalkidan Ellis 12:50.60
Salem Track
87. 11-12 Aubrey Culligan 12:52.40
Beaverton Youth Track
88. 6 Kate Bonetto 12:53.10
Cascade (Bend)
89. 7 Sarah Noel Sprenger 12:54.00
Amity
90. 7 Ayla Dance 12:54.90
Scenic
91. 7 Mei Zhen Roylance 12:55.40
Linus Pauling
92. 11-12 Kailua Balazs 12:55.60
Bowerman Track
93. 13-14 Madelyn Cooke 12:57.30
Whisper Running
94. 11-12 Grace Brownlee 12:57.70
Bowerman Track
95. 13-14 Kyra Bakke 12:57.80
Tigard Youth Track
96. 8 Keira Long 12:58.10
Astoria
97. 6 Alexa Green 13:00.20
North
98. 8 Peyton Rawe 13:00.80
Tillamook
99. 8 Delaney Draeger 13:01.70
Vernonia
100. 7 Caelyn Pullen 13:05.00
Riverside
101. 13-14 Serena Sproles 13:06.50
Amazon Distance Proj…
102. 13-14 Maya Crimin 13:06.80
Bowerman Track
103. 13-14 Amanda Grant 13:07.30
Whisper Running
104. 13-14 Zoe Stenstrom 13:07.70
Bowerman Track
105. 11-12 Perrin Terhes 13:08.20
Amazon Distance Proj…
106. 6 Naomi Robinson 13:09.40
Bowerman Track
107. 8 Olivia Murray 13:09.50
Catlin Gabel
108. 8 Aria Kimdon 13:12.00
Linus Pauling
109. 6 Kanna Iida 13:12.90 Unattached
110. 7 Nora Olson 13:13.20
Bowerman Track
111. 11-12 Elizabeth McCart 13:14.20
Amazon Distance Proj…
112. 7 Daisy Ruiz 13:16.00
Scenic
113. 8 Maria Standley 13:17.10
Bowerman Track
114. 7 Sasha Kelly 13:17.90
Cheldelin
115. 7 Ruby Rippetoe-Craw… 13:18.30
Franklin Cluster
116. 7 Sarah Vanegas 13:18.90
Linus Pauling
117. 7 Sarah Hval 13:19.60
Bowerman Track
118. 7 Una O’Hare 13:20.50
Lakeridge
119. 7 Marin Baker 13:21.80
Linus Pauling
120. 8 Campbell Swaim 13:22.30
Catlin Gabel
121. 11-12 Luna Cirugeda Bote… 13:22.50
Beaverton Youth Track
122. 6 Elizabeth Ghazi 13:23.10
Franklin Cluster
123. 8 Delaney Snaric 13:23.70
Duniway
124. 7 Lainey Jorgensen 13:23.80
Cheldelin
125. 7 Aubrey Rodriguez 13:24.90
Patton
126. 7 Alondra Vazquez-Ma… 13:25.00
Stayton
127. 8 Soleil Rathmell-St… 13:25.60
Astoria
128. 7 Janice Hellesto 13:27.10
Philomath
129. 11-12 Emily Costa 13:28.40
Beaverton Youth Track
130. 7 Samantha Cray 13:28.60
Duniway
131. 7 Elizabeth Young 13:31.10
Stayton
132. 6 Sol Bouwma 13:31.80
Linus Pauling
133. 7 Maggie Lufkin 13:33.20
Franklin Cluster
134. 11-12 Mariah Aguilar 13:34.40
Bowerman Track
135. 7 Madelyn Lieuallen 13:35.00
Sunridge
136. 8 Ava Beasley 13:35.50
Cheldelin
137. 6 Daniela Barrios 13:36.60
Amity
138. 13-14 Camilla Burgess 13:38.50
Amazon Distance Proj…
139. 6 Irelyn Weaver 13:39.30
Joseph Lane
140. 6 Hadley Drews 13:41.40
Bowerman Track
141. 13-14 Gabby Ramm 13:42.00
Teammates Running Club
142. 7 Raquel Flores 13:43.40
Scappoose
143. 7 Daisy Struk 13:46.40
Duniway
144. 6 Carly Skogstad 13:47.90 Unattached
145. 7 Lois Matson 13:53.10
Franklin Cluster
146. 13-14 Joanna Rodgers 13:53.80
Tigard Youth Track
147. 8 Natalie Cartwright 13:55.00
Lakeridge
148. 6 Ava Metzger 14:00.80
Seven Peaks
149. 6 Leah Pugach 14:01.00
Stayton
150. 9-10 Isabella Wells 14:04.00
Oregon Track
151. 11-12 Lyla Howard 14:06.20
Whisper Running
152. 11-12 Tyler Thomas 14:06.60
Bowerman Track
153. 7 Haley Butenschoen 14:07.70
Stayton
154. 8 Bethany Cochran 14:08.70
Oregon Track
155. 7 Rowan Miller 14:09.60
Scenic
156. 7 Marieda Kalahar 14:11.00
Hood River Valley
157. 8 Bontu Perry 14:12.30
Lakeridge
158. 7 Signe Rickenbach 14:12.30
Astoria
159. 7 Genevieve Adams 14:13.70
Lakeridge
160. 7 Elizabeth Joli 14:14.70
Astoria
161. 5 Eliana Rector 14:15.30 Unattached
162. 6 Ekatirina Secrist 14:16.60
Duniway
163. 7 Ella Byer 14:16.70
Cheldelin
164. 7 Aimie Beutler 14:17.00
Scappoose
165. 6 Noelle Stasak 14:17.60
Hood River Valley
166. 7 Vivi Garibay 14:17.60
Duniway
167. 7 Alee Eason 14:18.00
Scappoose
168. 8 Marissa Zeller 14:19.30
Philomath
169. 7 Alison Jensen 14:19.80
Duniway
170. 8 Milla Carroll 14:20.90
Cleveland Cluster
171. 8 Emily Notman 14:21.90
Stayton
172. 7 Lucille Lawyer 14:22.10
Wilson Cluster
173. 6 Tessa Rivard 14:22.60
Franklin Cluster
174. 6 Ava Fleischman 14:23.70
Duniway
175. 6 Riley Archer 14:26.30
Heppner
176. 8 Laura Sturley 14:27.00
South
177. 8 Sarah Myton 14:29.40
Scappoose
178. 7 Abby Blackburn 14:29.50
Tillamook
179. 7 Yalia Becerrill 14:29.70
Patton
180. 6 Penelope Ely 14:29.80
South
181. 8 Momo Scarboro-Ford 14:30.00
Duniway
182. 8 Katy Rowley 14:31.30
Cheldelin
183. 8 Vivian Seaholm 14:32.30
Tillamook
184. 6 Madysen Tadeo 14:33.70
Cheldelin
185. 6 Sophie Saarheim 14:34.10
Astoria
186. 8 Alicia Castro 14:36.10
Astoria
187. 7 Mya Budzik 14:37.50
Duniway
188. 6 Brooklyn Harwood 14:40.00
South
189. 6 Shino Sansome 14:41.40
Cheldelin
190. 7 Luz Culbert-Nusser 14:42.90
Franklin Cluster
191. 6 Caitlynn Cozad 14:43.00
North
192. 7 Ariana Boutilier 14:44.40
Cheldelin
193. 7 Leila Louchart 14:45.20
Amity
194. 11-12 Addison Hannant 14:46.00
Salem Track
195. 6 Genevieve Christia… 14:46.10
Sunridge
196. 6 Cleo Christy 14:49.00
Meridian Creek
197. 6 Angela Hernandez-G… 14:49.40
Patton
198. 13-14 Abigail Rounds 14:50.20
Whisper Running
199. 6 Joey Clark 14:50.40
South
200. 6 Lucille Moenning g 14:51.50
Cleveland Cluster
201. 7 Jessica Alba 14:52.20
Amity
202. 6 Gisselle Leon-Torres 14:52.60
Clara Brownell
203. 11-12 Leona Higgins 14:56.50
Amazon Distance Proj…
204. 6 Mayla Manning 14:59.80
Stayton
205. 13-14 Emerie Miles 15:02.40
Beaverton Youth Track
206. 8 Allison Spratling 15:02.90
Sunridge
207. 6 Jenee Barlow 15:03.50
South
208. 6 Reese Leader 15:05.90
Scappoose
209. 8 Persephone Bearchum 15:12.20
Sunridge
210. 6 Naomy Cardenas-Gon… 15:13.30
Clara Brownell
211. 6 Sidney Daley-Truji… 15:15.30
South
212. 6 Olive Enkey 15:17.30
Clara Brownell
213. 9-10 Avery Brooks 15:18.10
Teammates Running Club
214. 8 Savannah Morrison 15:19.20
South
215. 6 Lilliana Rodriguez 15:21.00
Patton
216. 6 Joie Johnson 15:21.10
Astoria
217. 8 Naomi Travis 15:21.30
Tillamook
218. 5 Kinsley Cave 15:23.10
Oregon Track
219. 7 Halona Demary Lewis 15:27.10
Sunridge
220. 7 Sophie Nelson 15:27.50
Joseph Lane
221. 8 Sophie Minot 15:29.90
Cheldelin
222. 8 Emily Zhang 15:30.90
Catlin Gabel
223. 8 Amare Kaainoa 15:32.00
Catlin Gabel
224. 6 Kennedy Childers 15:32.40
Cheldelin
225. 7 Stella Dombrow 15:38.80
Catlin Gabel
226. 6 Edith Betts 15:42.90
Amity
227. 6 Libby Olson 15:46.80
Astoria
228. 6 Margaret Zonich 15:49.50
Scappoose
229. 8 Citlali Castaneda 15:50.30
Patton
230. 8 Riley Phillips 15:53.10
Astoria
231. 7 Belinda Contreas 15:56.40
Astoria
232. 8 Hadasa Garcia 16:02.70
Patton
233. 8 Shayla Hillstrom 16:03.50
Tillamook
234. 6 Adreonna Hayes 16:06.50
Sunridge
235. 8 Ellen Beutler 16:25.10
Scappoose
236. 8 Tori Estrada 16:41.10
Sunridge
237. 5 Ava Zalewski 16:46.90
Taft
238. 6 Mya Simon 16:50.10
South
239. 7 Mackenzie Straw 16:58.20
Fremont
240. 6 Lexi Hamar 16:59.70
Astoria
241. 7 Annan Kolberg 17:08.60
Fremont
242. 6 Nadirah Thompson 17:11.50
Linus Pauling
243. 6 Kallie Hasson 17:33.80
Rowe
244. 6 Niala Hopkins 17:34.40
Rowe
245. 8 Nahomy Garcia Delg… 17:47.70
Astoria
246. 6 Patricia Oseguera … 17:57.20
Clara Brownell
247. 7 Zoey Godfrey 18:02.10
Fremont
248. 7 Nelly Marin 18:27.40
Patton
249. 7 Vanessa Valdovinos… 19:20.80
Rowe
250. 7 Mia Archila 19:40.00
Catlin Gabel
251. 8 Tory’ana Afornorpe 31:03.10
Astoria

3,000 Meters Champs

1. 8 Lauren Ayers 11:49.60
Hazelbrook
2. 8 Olivia Thompson 11:57.50
Harbor Lights
3. 7 Paige Carrier 11:58.30 Unattached
4. 8 Karys Gates 12:25.70
Hazelbrook
5. 8 Madeline Franke 12:28.60
Hermiston
6. 8 Ariana Barney 12:31.60
Alder Creek
7. 7 Abigail Katsuda 12:34.30
Hazelbrook
8. 8 Tatum Trudell 12:35.00
Timber Ridge
9. 7 Sonja Jones 12:47.20
Stoller
10. 6 Marley Petrey 12:47.30
Harbor Lights
11. 6 Sydnee Ware 12:49.80
Alder Creek
12. 8 Alison Moe 12:49.90
Rock Creek
13. 8 Tatum Elmore 12:50.40
Rock Creek
14. 11-12 Aurelia Acton 12:51.70
Bowerman Track
15. 7 Grace Flowerday 12:52.40
Alder Creek
16. 8 Matilyn Richardson 12:52.80
Monroe
17. 8 Tenley Hattori 12:57.10
Happy Valley
18. 8 Dominique Eszenyi 12:58.60
Newberg
19. 8 Danielle Amacher 13:03.20
Oaklea
20. 8 Margaret Gaur 13:06.60
Hazelbrook
21. 8 Zoey Brott 13:07.50
Pleasant Hill
22. 7 Chloe Hendrickson 13:11.30
Scenic
23. 8 Taylor Cromwell 13:12.70
Rock Creek
24. 6 Elyse Henriksen 13:12.80
Lincoln Cluster
25. 5 Sage Borschel 13:14.10
Lewis and Clark Mont…
26. 8 Gracee Whitaker 13:16.20
Oaklea
27. 6 Ella Rosling 13:16.60 Unattached
28. 8 Megan Joyce 13:18.20
Hermiston
29. 7 Gabriella Salvione 13:21.80
Alder Creek
30. 7 Addison Deibele 13:22.00
Hazelbrook
31. 7 Melia Larsen 13:24.60 Unattached
32. 9-10 Naomi Bowers 13:24.70
Central Oregon Runni…
33. 8 Sophia Gordon 13:25.40
Inza R. Wood
34. 8 Kellie Shiozawa 13:29.40
Happy Valley
35. 8 Amity Humphrey 13:31.20
Hazelbrook
36. 5 Adah Frey 13:35.40
Bowerman Track
37. 7 Tenney Nash 13:35.80
LaCreole
38. 8 Madi Cooper 13:36.60
Linus Pauling
39. 7 Jin Bo Ciochetti 13:37.00
Monument
40. 7 Polly Olliff 13:37.20
LaCreole
41. 7 Ah Pymm McDaniel 13:38.30
LaCreole
42. 6 Dayanara Diaz-Boyas 13:38.90
Twality
43. 6 Kylie Leonard 13:39.30
Creswell
44. 8 Maggie Pannell 13:41.40
Sherwood
45. 7 Libby Fox 13:42.10
Oaklea
46. 8 Cassie Kennon 13:44.30
Harbor Lights
47. 8 Scottie Weiler 13:44.40
Lewis and Clark Mont…
48. 7 Ava Rosier 13:44.50
Happy Valley
49. 7 Klaire Bitter 13:44.60
Calapooia
50. 6 Emma Roper-Cockerham 13:45.20
Harbor Lights
51. 6 Anneka Shaffner 13:45.30
Bowerman Track
52. 8 Lydia Dale 13:45.30
Gardiner
53. 8 Talise Wapsheli 13:46.80
Warm Springs Academy
54. 8 Madison Wilson 13:47.70
Hermiston
55. 11-12 Jackson Hale 13:48.80
Tigard Youth Track
56. 7 Brooke Moehlmann 13:49.30
Creswell
57. 8 Madeline Pizzuti 13:50.10
Happy Valley
58. Tricia Seto 13:50.70
CLUB Newberg
59. 8 Chloe Halgren 13:50.90
Creswell
60. 6 Kaylee Gardner 13:51.90
Creswell
61. 7 Cambelle Harrison 13:53.00
Rock Creek
62. 8 Hailey Melville 13:57.80
Hermiston
63. 13-14 Sophia Motes 13:58.00
JC Spirit Multi Event
64. 6 Celine Wherry 14:00.40
Hazelbrook
65. 6 Colby Thompson 14:00.60
Crook County
66. 7 Annalee Willet 14:01.20
Bowerman Track
67. 7 Lily Fields 14:01.80
Hermiston
68. 6 Jessie Carroll 14:04.30
Linus Pauling
69. 11-12 Gabrielle Stevens 14:04.80
Bowerman Track
70. 6 Mia McLean 14:05.00
Twality
71. 4 Davanie Young 14:05.30
Bowerman Track
72. 8 Jordan Cook 14:05.70
Rock Creek
73. 8 Madison Browne 14:06.30
Rock Creek
74. 7 Ava Mitchell 14:08.20
Hazelbrook
75. 7 Millana Shevchenko 14:08.60
Hazelbrook
76. 6 Molly Hughart 14:08.60
Twality
77. 7 Sydney Smith 14:09.20
Hazelbrook
78. 6 Maura Moloney 14:09.60
Bowerman Track
79. 8 Sophia-Julianne Chen 14:10.30
Lincoln Cluster
80. 7 Ella Heppner 14:11.90
Hanby
81. 7 Ayla Mosetter 14:12.70
Hazelbrook
82. 4 Sienna Reeder 14:13.60
Bowerman Track
83. 7 Bella Estrada 14:13.60
Helix
84. 7 Calley Starr 14:15.90
Oaklea
85. 8 Camille Hicks 14:16.30
Pleasant Hill
86. 8 Elle Milanovich 14:17.10
Inza R. Wood
87. 6 Emery Heskett 14:17.90
Crook County
88. 8 Lillian Gardner 14:18.10
Crook County
89. 6 Elizabeth Walker 14:18.10
LaCreole
90. 8 Ava Barnard 14:18.30
Happy Valley
91. 7 Emma Heppner 14:19.70
Hanby
92. 6 Tatum Holliday 14:21.00
Crook County
93. 6 Safaa Dimitruk 14:26.00
Harbor Lights
94. 6 Lilly Iverson 14:26.80
Harbor Lights
95. 13-14 Callie Christ 14:35.50
Whisper Running
96. 6 Anna Lindaman 14:39.70
Rock Creek
97. 6 Claire Lee 14:41.20
Lewis and Clark Mont…
98. 7 Margaret Cox 14:42.60
Grant Cluster
99. 13-14 Jenavie Disla 14:45.40
JC Spirit Multi Event
100. 11-12 Elizabeth Ryan 14:47.90
Bowerman Track
101. 8 Malayna Waine 14:49.00
Oaklea
102. 4 Lexi Paul 14:49.40
Bowerman Track
103. 7 Lillian McCord 14:51.80
Rock Creek
104. 7 Akila Phillips 14:55.10
Grant Cluster
105. 7 Ellie Dowler 14:57.10
Lewis and Clark Mont…
106. 8 Vivo Greninger 14:57.40
Duniway
107. 8 Autumn Rivas 14:57.70
Oaklea
108. 8 Charlotte Shubert 14:58.20
The Dalles
109. 11-12 Alina Phuvasate 14:58.50
Bowerman Track
110. 6 Lindsey Bernosky 15:00.10
Linus Pauling
111. 7 Ivy McIntosh 15:01.40
LaCreole
112. 13-14 Allison Graham 15:01.90
Bowerman Track
113. 6 Anna Alvarez-Velaz… 15:03.30
Duniway
114. 13-14 Mikayla Kageler 15:03.70
Whisper Running
115. 7 Jordan Gabel 15:04.90
Rock Creek
116. 8 Simran Basi 15:08.00
Oaklea
117. 13-14 Olivia Deuchler 15:11.10
Whisper Running
118. 11-12 Kaydie Boettcher 15:13.10
Whisper Running
119. 8 Abigail Stevens 15:13.50
Happy Valley
120. 7 Rowan Dooley 15:13.90
Bowerman Track
121. 7 Faith Seeton 15:14.10
Roosevelt Cluster
122. 8 Alexis Williams 15:15.20
Hermiston
123. 8 McKenzie Milton 15:16.40
Sherwood
124. 8 Kennedy Wisner 15:17.80
Timber Ridge
125. 8 Mary Norton 15:18.00
Scenic
126. 6 Rylee Strong 15:18.30
Duniway
127. 7 Catalina Wu 15:18.70
Meridian Creek
128. 7 Aaralynn Frey 15:19.20 Unattached
129. 7 Georgia Supanchick 15:20.10
Oregon Track
130. 10 Abigail Wheatley 15:22.40
CLUB Newberg
131. 8 Kalina Kucera 15:22.90
Linus Pauling
132. 8 Talia Aguilar 15:23.60
Bowerman Track
133. 7 Kendra Bonk 15:27.10
Rock Creek
134. 8 Lexi Flores Del Rayo 15:27.60
Duniway
135. 8 Caitlyn Kaliher 15:31.80
Newport
136. 6 Brooke Reynolds 15:33.20
Bowerman Track
137. 7 Christine Walker 15:36.70
Duniway
138. 8 Amanthis Allen 15:40.60
Tillamook
139. 8 Abigail Herford 15:41.20
Linus Pauling
140. 8 Amelia Henriksen 15:41.70
Lincoln Cluster
141. 7 Molly Martinez 15:43.80
Duniway
142. 8 Paisley Eveland 15:44.30
Cheldelin
143. 7 Kora Pettis 15:45.50
Newport
144. 8 Nora Smith 15:46.40
Twality
145. 6 Brielle Bonzani 15:47.10
Sunridge
146. 8 Libbie Watts 15:52.30
Happy Valley
147. 3 Dagny Cave 15:56.00
Oregon Track
148. 8 Abigail Carter 15:57.70
Twality
149. 8 Chloe Kerns 15:59.00
Twality
150. 6 Iris Miller 16:00.60
Cheldelin
151. 11-12 Avery Litwin 16:01.60
Bowerman Track
152. 8 Chloe Wilson 16:04.30
Hermiston
153. 7 Kaitlyn Brunner 16:06.40
Stayton
154. 7 Phelony Kirchhoff 16:06.50
Tillamook
155. 7 Grace Holland 16:14.30
Duniway
156. 7 Zoe DeAmicis 16:16.20
Cheldelin
157. 11-12 Tatum Ottum 16:16.60
Bowerman Track
158. 7 Isis Llias-gutierrez 16:17.10
Clara Brownell
159. 7 Delaney Bixler 16:21.10
Timber Ridge
160. 6 Emma Smith 16:21.50
Twality
161. 6 Lizbeth Gomez Romero 16:27.40 Unattached
162. 11-12 CeCe Hansen 16:28.10
CLUB Newberg
163. 7 Eyra Neil 16:30.50
Linus Pauling
164. 8 Sarah Grassel 16:31.40
Linus Pauling
165. 7 Isabella Dalla Corte 16:33.00
Lincoln Cluster
166. 7 Chelsea Boyer 16:35.80
Duniway
167. 8 Maddie DeJong 16:36.10
Oregon Track
168. 6 Jayden Tafoya-Yanez 16:37.00
Duniway
169. 6 Janae Minthorn 16:39.80
Sunridge
170. 7 Haylee Martin 16:39.80
Timber Ridge
171. 7 Savannah Bonn 16:43.10
Creswell
172. 6 Yixiao Li 16:49.90
Meridian Creek
173. 7 Alexa Anderson 16:50.30
Duniway
174. 8 Getsemani Ramirez 16:50.40
Lewis and Clark Mont…
175. 8 Scarlet Wolf-Proctor 16:55.60
Lewis and Clark Mont…
176. 13-14 Kara Sung 17:00.90
Tigard Youth Track
177. 7 Brooke Greninger 17:05.00
Duniway
178. 7 Natalie McKim 17:05.30
Stayton
179. 7 Kaya Rohlffs 17:07.30
Duniway
180. 7 Ruby McQueen 17:17.30
Linus Pauling
181. 7 Alma Hunker 17:22.00
Rock Creek
182. 8 Paige Gwaltney 17:24.40
Creswell
183. 9-10 Audrey Wheatley 17:26.40
CLUB Newberg
184. 7 Ruby Wilder 17:27.00
Roosevelt Cluster
185. 8 Ana Angel-Castillo 17:27.30
Duniway
186. 8 Camryn Wharton 17:28.00
Happy Valley
187. 6 Ella Stevens 17:31.00
Crosshill Christian
188. 7 Bethany Oien 17:38.70
Jefferson
189. 7 Wren Parker 17:39.50
Duniway
190. 6 Eliana Williams 17:41.90
Crook County
191. 5 Sophia Satterwhite 17:42.50
Bowerman Track
192. 8 Alexiss Hughes 17:47.40
Sunridge
193. 6 Jasmine Cox 17:50.50
Sunridge
194. 7 Isabel Morgan 17:50.90
Stayton
195. Avery Hansen 17:55.30
CLUB Newberg
196. 8 Ashley Reyes 17:56.40
Oaklea
197. 8 Elliot Buehler 17:57.50
Creswell
198. 8 Janet Rodriquez-Ch… 18:22.90
Duniway
199. 6 Evelyn Kilgore 18:24.80
Duniway
200. Ainsley Fisher 18:28.40
CLUB Newberg
201. 7 Dinah Cranston 18:37.20
Stayton
202. 6 Reagan Cater 18:51.50
Twality
203. 7 Parker Siegwarth 19:10.40
Jefferson
204. 6 Madalynn Hage 19:11.90
Crosshill Christian
205. 7 Genevieve Root 19:30.50
Duniway
206. 6 Evie Suing 19:36.70
Cheldelin
207. 7 Sarah Park 20:01.10
LaCreole
208. 6 Alice Parsons 20:05.30
Roosevelt Cluster
209. 6 Leydia Hedman 20:09.50
Lewis and Clark Mont…
210. 6 Riley Aevermann 20:14.60
Franklin Cluster
211. 8 Natalie Koski 20:44.80
Grant Cluster
212. 11-12 Mila Venti 21:58.90
Salem Track
213. 6 Lexie Soriano-Solis 22:36.20
Clara Brownell
214. 7 Holly Rogers 22:48.50
Linus Pauling
215. 11-12 Anny Rankin 24:32.30
Salem Track
216. 7 Avery Crump-Pitts 25:10.50
Madison Cluster

3,000 Meters Little Champs

1. 6 Tatym Smith 12:44.50
Cascade (Bend)
2. 6 Phara Dickson 12:48.50
North Albany
3. 6 Kamdyn Johnson 12:52.50
Hanby
4. 6 Sophia Lopez 12:58.80
Inza R. Wood
5. 3 Madeline Bostic 13:28.90
Bowerman Track
6. 6 Analise Estrada 13:31.20
Happy Valley
7. 6 Gwen Kondor 13:38.80
Valley Catholic
8. 6 Rachel Whitt 13:40.60
Scenic
9. 9-10 Aaliyah Narciso 13:41.20
Whisper Running
10. 7-8 Sofia Soto 13:43.70
Whisper Running
11. 7-8 Sadie Durkee 13:51.30
Sun City
12. 6 Aviana Trees 13:56.40
Happy Valley
13. 6 Hannah Pygman 14:03.30
Scenic
14. 6 Ceraphina Deeter 14:06.40
Seven Peaks
15. 6 Karlee Melson 14:06.90
Timber Ridge
16. 6 Hannah Azhocar 14:14.00
Linus Pauling
17. 6 Anna Lee 14:18.40
Ashbrook Independent
18. 6 Addison Peacock 14:19.30
The Dalles
19. 6 Leanne Saad 14:20.80
Inza R. Wood
20. 6 Riley Mullanix 14:21.00
Marshfield
21. 9-10 Tabitha Westermeyer 14:21.80
Bowerman Track
22. 6 Jayda Villa 14:22.20
Timber Ridge
23. 6 Avery Kapule 14:27.10
Hanby
24. 9-10 Ruby Veal 14:28.30
Tigard Youth Track
25. 6 Kara Loftus 14:28.80
Hanby
26. 6 Carly Wharton 14:33.60
Happy Valley
27. 6 Abigail Renner 14:41.00
Happy Valley
28. 5 Addy Draeger 14:44.70
Vernonia
29. 6 Shan Li Roylance 14:46.20
Linus Pauling
30. 4 Anamae Shepard 14:51.20
Monroe
31. 9-10 Reese Hopkes 14:55.90
Ultimook Track Club
32. 5 Zoey Sweet 14:56.80
Bowerman Track
33. 9-10 Leilani Reier 15:01.30
Bowerman Track
34. 9-10 Alexis Ewing 15:04.00
McMinnville Track
35. 5 Alondra Renteria 15:09.80
Oaklea
36. 7-8 Julia Hretcanu 15:10.60
Tigard Youth Track
37. 9-10 Brooklyn Gills 15:11.20
Salem Track
38. 3 Nezeya Bugher 15:11.20
Bowerman Track
39. 7-8 Anna Danes 15:19.50
Beaverton Youth Track
40. 6 Lucy Hill 15:23.50
Harrisburg
41. 5 Autumn Deeds 15:29.20
Oaklea
42. 2 Isabel Sweet 15:30.60
Bowerman Track
43. 7-8 Megan Garl 15:30.70
Whisper Running
44. 9-10 Julia Graham 15:34.40
Bowerman Track
45. 9-10 Ella Mahi 15:37.40
Salem Track
46. 6 Calla Shaff 15:46.10
Linus Pauling
47. 9-10 Lyla Valdez 15:50.40
Bowerman Track
48. 5 Alexandria Farrald 15:53.10
Oaklea
49. 9-10 Kinsey Wark 15:54.60
McMinnville Track
50. 5 Taylor Hamilton 15:58.90
Monument
51. 9-10 Mya Retasket 15:59.80
Beaverton Youth Track
52. 5 Imajin Pietzke 16:03.00
Bowerman Track
53. 3 Addie May Sullivan 16:12.30
Monroe
54. 6 Daisy Clemens 16:26.40
The Dalles
55. 5 Carrington Boyko 16:42.10
Oregon Track
56. 6 Ivy Jeon 16:44.90
Happy Valley
57. 3 Paisley Hires 17:03.40
Bowerman Track
58. 6 Maya Dobson 17:09.80
Ashbrook Independent
59. 6 Caroline Coughlin 17:15.80
Grant Cluster
60. 6 Alex Descloux 17:15.80
Tillamook
61. 6 Eva Buenau 17:20.10
Oaklea
62. 6 Emme Obermire 17:20.60
Ashbrook Independent
63. 6 Emma Buzzard 17:20.60
Linus Pauling
64. 5 Lilianna Smith 17:25.60
Oaklea
65. 5 Jaya Hermens 17:32.00
Oaklea
66. 4 Noa Litwin 17:35.80
Bowerman Track
67. 4 Finley Dooley 17:56.20
Bowerman Track
68. 6 Madison Jacobsen 17:59.10
Linus Pauling
69. 6 Whitley Hudson 17:59.60
Monument
70. 2 Kyla Reier 18:22.50
Bowerman Track
71. 3 Madison Holman 18:48.50
Monroe
72. 9-10 Carolyn Fleckenstein 19:04.10
McMinnville Track
73. 7-8 Skyla Bogard 19:24.50
McMinnville Track
74. 6 Kapelle Buenger 19:51.80
Alder Creek
75. 2 Adalyn Breamer 19:59.20
Bowerman Track
76. 3 Natalia Corado 20:01.00
Oregon Track
77. 7-8 Corabelle Cooke 20:35.10
Whisper Running
78. 7-8 Zerenity Bogard 21:29.80
McMinnville Track
79. 9-10 Clara Venti 23:24.20
Salem Track
80. 6U Polly Venti 23:24.60
Salem Track
Provided by Athletic.net
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Homepage Staffhttps://lincolncityhomepage.com/
Staff account: Articles written and/or edited to comply with Associated Press style and professional journalism standards.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here